Bauroc AS on Põhja-Euroopa suurim poorbetoontoodete valmistaja. Poorbetoon – rahvusvaheliselt tuntud kui autoclaved aerated concrete ehk lühendatult AAC – on poorse struktuuriga kerge ning tugev kivimaterjal, mis valmib autoklaavset töötlemist sisaldava tootmisprotsessi käigus.

 2001. aastal tootmistegevust alustanud Bauroc AS kaasaegsed poorbetoontoodete tehased asuvad Virumaal – Andjas ning Ahtmes. Kontserni koosseisus on ka müügiga tegelevad tütarettevõtted Lätis, Leedus ja Soomes. Kokku töötab Bauroc ettevõtetes 4 riigis 200 töötajat ning grupi aastakäive on 30 miljonit eurot.

Bauroc AS tehas Ahtmes on Ida-Virumaa regioonis arvestatav tootmisettevõte. Patenteeritud keskkonnasäästlik tootmine ning kaasaegsed Masa-Henke (Saksamaa) poolt tarnitud tootmisseadmed võimaldavad valmistada müüriplokke, mille kvaliteeti hindavad ehitajad nii Eestis kui lähipiirkonna riikides Baltimaades, Skandinaavias, Poolas ja Ühendkuningriigis.

Tehas asub tootmiskompleksis, mis 1961. aastal alustas tegevust Ahtme Ehitusmaterjalide Kombinaadi nime all. Peale Eesti taasiseseisvumist erastas tootmiskompleksi AS Silbet, mis tootis „Silbet Plokk“ nime all ehitusplokke kuni 2010 aastani. 2011. aastal omandas OÜ Silbeti Plokk varad Viru Keemia Grupp AS (VKG) ning jätkas pärast investeeringuid tootearendusse ja kvaliteeti poorbetoonplokkide valmistamist juba ROCLITE kaubamärgi all. Bauroc kontsern omandas VKG Plokk OÜ ärinime all tegutsenud ettevõtte 2017. aasta alguses. Alates 2019. aastast tegutseb Ahtme poorbetoontoodete tehas Bauroc AS ärinime all.

Põlevkivituha kasutamine ehitusplokkides võimaldab olulisel määral säästa nii tsementi kui ka Eesti ehitusmaavarasid – lubjakivi, savi, liiva – mida kasutatakse teiste kergplokkide valmistamisel.

Ehitusmaterjalide tootmine jääk- ja kõrvalproduktidest on Euroopas kasvav ja keskkonnakaitseliselt eelistatud trend, kuna võimaldab säästa puhtaid looduslikke materjale ning vältida täiendavat maavarade kaevandamist.

Bauroc AS
Ritsika vkt 13, 31027 Kohtla-Järve
Reg. kood: 10198948